porty i terminale

OT Logistics S.A. jest jedną z nielicznych firm w środkowej części Europy, która może zaoferować pełen wachlarz usług logistycznych, opierając się w głównej mierze o własną infrastrukturę.

Jesteśmy właścicielami największego portu masowego na polskim zachodnim wybrzeżu, położonego w Świnoujściu – OT Port Świnoujście, uniwersalnego portu w Gdyni z jedynym dedykowanym terminalem ro-ro w Polsce – OT Port Gdynia, a także portu śródlądowego we Wrocławiu. Od 2015 roku posiadamy także udziały w porcie Rijeka, w związku z czym jesteśmy drugim co do wielkości udziałowcem, zaraz po państwie chorwackim.

Zakres usług

 • Przeładunki oraz składowanie drobnicy zjednostkowanej – m.in. papieru, celulozy, wyrobów hutniczych, naczep, samochodów, maszyn w systemie konwencjonalnym lo-lo, ro-ro, sto-ro i kasetowym.
 • Przeładunki oraz składowanie kontenerów w systemie ro-ro i lo-lo, w tym tank-kontenerów, kontenerów chłodniczych i kontenerów z ładunkiem niebezpiecznym IMO.
 • Przeładunki oraz składowanie towarów masowych, tj. śruty, biomasy, zboża, koksu i złomu w systemie konwencjonalnym lo-lo
 • Formowanie i rozformowanie roll  trailerów (RT), kaset, naczep oraz  kontenerów oraz usługi portowe, jak: segregacja, paletyzacja itp.

Łączna długość nabrzeży
prawie 4 km

Powierzchnia składowa
186 000 m²

Zanurzenie
od 7,8 m
do 13 m

Roczny potencjał przeładunkowy
3 500 000 ton

www.otpg.pl

Najbardziej uniwersalny
terminal morski na wschodnim
wybrzeżu

www.otpg.pl
Więcej

Zakres usług

 • Obsługa przeładunkowo-składowa ładunków masowych suchych,
  drobnicowych, kontenerów w technologii konwencjonalnej lo-lo
 • Usługi transportu kolejowego, barkowego i spedycyjne
 • Formowanie i rozformowanie kontenerów
 • Dodatkowe usługi portowe takie, jak: ważenie, konfekcja, sortowanie, składowanie, mieszanie, kruszenie ładunków masowych
 • Wynajem sprzętu i osprzętu przeładunkowego, maszyn
  i urządzeń oraz dokerów firmom zewnętrznym

Łączna długość nabrzeży
1655 m

Powierzchnia składowa
250 000 m²

Zanurzenie
od 12,14 m
do 13,2 m

Roczny potencjał przeładunkowy
12 000 000 ton

www.otport.swinoujscie.pl

Dynamicznie rozwijający się port uniwersalny, który jest największym centrum obsługi ładunków masowych na polskim wybrzeżu

www.otport.swinoujscie.pl
Więcej
PORT W RIJECE

Strategicznie usytuowany port w Rijece, ze względu na rozbudowę Kanału Sueskiego oraz potencjał do znaczącego rozwoju, daje możliwości ekspansji geograficznej naszym Klientom zainteresowanym obrotem towarowym pomiędzy Europą, a krajami basenu morza Śródziemnego oraz Oceanu Indyjskiego.

Nabycie udziałów w Porcie w Rijece to kolejny istotny krok w budowaniu pozycji Grupy Kapitałowej OT Logistics jako lidera w korytarzu transportowym Bałtyk-Adriatyk. Chorwacki terminal pozwoli nam zaoferować kompleksową obsługę na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

www.lukarijeka.hr

OT Logistics S.A. posiada 27,4% akcji spółki Luka Rijeka, która zarządza największym portem morskim w Chorwacji.

www.lukarijeka.hr
Więcej