KIM JESTEŚMY?

Już od ponad 70 lat świadczymy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne!

Grupa Kapitałowa OT Logistics jest rozpoznawalną marką w branży logistycznej, opartą o polski kapitał. Od ponad 70 lat świadczymy pełną gamę usług transportowych, spedycyjnych i logistycznych.

To, co wyróżnia Grupę Kapitałową OT Logistics, to globalny zasięg! Naszym podstawowy obszarem działalności są Niemcy, Belgia, Holandia, Austria, Chorwacja oraz kraje Europy Środkowo-Wschodniej (głównie Polska, Czechy, Słowacja, Węgry). Jednak świat nie ma dla nas granic i docieramy wszędzie tam, dokąd chcą dotrzeć nasi Klienci!

NASZ POTENCJAŁ

OT Logistics S.A. to polska firma z ponad 70-letnim doświadczeniem. Wraz ze spółkami tworzącymi Grupę Kapitałową OT Logistics jest najbardziej wszechstronnym operatorem portowym w Polsce i jednym z największych na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego.

Grupa skupia również podmioty wyspecjalizowane w transporcie drogowym, kolejowym, śródlądowym, a także spedycji i logistyce oraz prowadzi kompleksowe usługi przeładunkowo-składowe w oparciu o port śródlądowy we Wrocławiu oraz o terminale morskie w Świnoujściu, Gdyni i chorwackim porcie Rijeka. Akcje OT Logistics od 2013 roku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

NASI KLIENCI

Już od wielu lat pomyślnie współpracujemy z największymi firmami na rynku krajowym i międzynarodowym. Zaufały nam znane marki z wielu sektorów gospodarki.

Możemy pochwalić się gronem zadowolonych klientów z branży hutniczej takich jak: ArcelorMittal Poland S.A., Jastrzębska Spółka Węglowa S.A., US Steel Koszyce, Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o., WZK Victoria S.A., Liberty Steel Group, Moravia Steel Inc., Cognor S.A., Commercial Metals Company, Severstal. Współpracujemy również z największymi graczami zarówno z branży energetycznej – PGE S.A., Węglokoks S.A., Grupa EPH, oraz Enea S.A., jak i budowlanej – DC Nowak Sp. z o.o., Mibau Polska Sp. z o.o., Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o., PORR S.A., Kruszywa SKSM S.A., Eurovia Kruszywa S.A., Budimex S.A., czy też Strabag Sp. z o.o. Co więcej, realizujemy długoterminowe kontrakty z liderami na rynku rolnym, przed wszystkim oferując usługi przeładunkowo-składowe dla ładunków masowych agro takich firm jak Viterra Polska Sp. z o.o., Bunge Polska Sp. z o.o., ADM, Cefetra Polska Sp.z o.o., Cargill Polska Sp. z o.o., DAKU International Sp. z o.o., ATR Agrohandel oraz Louis Dreyfus Company.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów stale poprawiając jakość wykonywanych usług. Zadowolenie i lojalność naszych partnerów biznesowych uważamy za nasz największy sukces.

 

NASZA DZIAŁALNOŚĆ

Kilkadziesiąt lat doświadczenia oraz potencjał poszczególnych spółek Grupy Kapitałowej OT Logistics pozwala nam właściwie zadbać o każdy element łańcucha dostaw. Realizujemy kompleksowe rozwiązania logistyczne w formule one stop shop, począwszy od organizowania frachtów morskich, przez obsługę w portach, aż po finalną dostawę do klienta, bez względu na typ ładunku i środek transportu.

Oferujemy kompleksowe usługi na rynku polskim i międzynarodowym w zakresie spedycji morskiej, drogowej, kolejowej, multimodalnej, targowej i linii drobnicowych. Zajmujemy się transportem oraz przeładunkiem i składowaniem towarów masowych, ładunków drobnicowych, specjalnych ponadgabarytowych i kontenerów. Realizujemy przewozy kolejowe i samochodowe na terenie całej Europy, a także przewozy śródlądowe wszystkich typów ładunków. Oferujemy także usługi kolejowe i bocznicowe. Od lat prowadzimy prace hydrotechniczne, współpracując przy najbardziej wymagających projektach.

 

Realizujemy innowacyjną strategię
One-Stop-Shop

ZAKRES USŁUG

 • Spedycja krajowa i międzynarodowa (morska, samochodowa, kolejowa)
 • Przewozy ładunków specjalnych i niebezpiecznych
 • Transport wodny śródlądowy, samochodowy oraz kolejowy
 • Usługi agencji statkowej
 • Usługi agencji celnej
 • Usługi frachtowania ładunków w transporcie śródlądowym, morskim i lądowym
 • Kompleksowy łańcuch dostaw dla największych firm przemysłowych w Europie
 • Przeładunki w portach morskich i na terminalach śródlądowych, kolejowych i przygranicznych
 • Składowanie towarów w magazynach krytych i na placach
 • Obsługa towarów masowych, drobnicowych i ponadgabarytowych, kontenerów
 • Prace hydrotechniczne
 • Usługi bocznicowe i kolejowe
 • Wynajem nieruchomości

NASZE CERTYFIKATY

Nasze spółki są różnej wielkości i mają różne profile działalności, ale łączy je jedno – najwyższa jakość wykonywanych usług. Dokładamy wszelkich starań, aby niezmiennie utrzymywać jak najwyższe standardy. Każda ze spółek z Grupy Kapitałowej OT Logistics może pochwalić się licznymi certyfikatami.